loading...

Šaty – léto - postava

Je tu teplíčko a začínáme si užívat léta. V létě dokonce vytahují šaty i ty z nás, které jsou zapřisáhlé nositelky kalhot… Ono taky, kdo se má v těch nohavicích pachtit, že? :D A tak jsem se rozhodla sepsat článek o výběru šatů s ohledem na proporce postavy


Mým cílem je usnadnění výběru v obchodech a vyhnutí kříšení sama sebe ve zkušební kabince. ☺ Snad se mi mého předsevzetí podaří dostát… 

Jdeme na to!!!


Empírové šaty

- šaty s přestřižením pod prsy, následně se všechno mírně rozšiřuje.

- foto: žluté šaty a tyrkysové dlouhé šaty.

Tento střih šatů je vhodný pro všechny postavy, které mají větší bříško. Vyberte si šatičky s dekoltem do véčka – odvedete tak pozornost na svou přednost (a pokud nemáte dostatečně velké poprsí, sáhněte po push-up).

Jestliže nemůžete tento střih sehnat (a ani se nedivím – tuto sezónu nejsou moc k mání), kupte si volné šaty do „áčka“ a pod prsy je přepásejte páskem (viz foto dlouhých tyrkysových šatů).

Výsledkem je dlouhá štíhlá silueta s pozorností na prsou. ☺


Pouzdrové šaty

- ucelené šaty, které jemně obepínají postavu.

- foto: světle růžové šaty (univerzální pro každou postavu), květinové minišaty (nejlepší pro rovné postavy či postavy s úzkými křivkami).

Pouzdrové šaty jsou unikátním chameleonem, který se hodí pro každou siluetu. Ženy s křivkami zdůrazní svůj pas páskem a předvedou svou ženskou siluetu v plné kráse. Rovná chlapecká postava pásek také využije, aby vytvořila alespoň nějaký dojem o pasu. Větší bříško si přirozeně zakryjete díky uceleným šatům (když si např. vezmete sukni a topík, vždy vytvoříte přechod mezi těmito kousky – následně se na tento přechod poutají pohledy) a promyšleně tak odvedete pozornost na dekolt či krásné nohy.


Zavinovací šaty

- přepásání v pase.

- foto: modré puntíkaté a modré se vzorem.

Jedná se o „záchranné“ šaty, které sluší každé postavě. Nejde sáhnout vedle. ☺


Šaty do „áčka“

- sukně jde do „áčkového“ střihu

- foto: šedé šaty doplněné černými punčochy a tmavě modré šaty s výstřihem do „véčka“.

Tento střih je jako stvořený pro větší zadeček. Díky rozšíření dochází k vyrovnání postavy a boky nepůsobí tolik dominantně. Pro zdůraznění pasu jděte do přepásání (páskem či řasení do gumičky – viz foto), na pas však nepoutejte pozornost, pokud je vaší slabinou větší bříško.


Šaty s kolovou sukní

- vršek šatů přiléhavý a v pase nabírání do široké sukně.

- foto: bílé šaty s velkými modrými květy.

V těchto šatech nejlépe vyniknou postavy s úzkými křivkami – pokud tedy máte větší zadeček a silnější stehna, raději se těmto šatům vyhněte. Hotový zázrak dále způsobí na rovné chlapecké postavě, které dodají potřebné křivky.


Když to shrnu, jsou dvě pravidla pro výběr šatů:

1. máte pas – v tom případě ho zdůraznit jak to půjde (šaty do gumičky, pásky, šaty s definovaným pasem či pouzdrové šaty).

2. nemáte pas – máte vypouklé bříško, odvádějte pozornost na dekolt či nohy (zavinovací, pouzdrové a empírové šaty).


Bližší informace najdete v připravovaném ebooku. Mám v plánu ho vydat do konce června. ☺ Věřím, že se mi to podaří a v létě si budete u vody pročítat mou elektronickou knížkou. ☺


S láskou,

HelaNovinky emailem

Přihlašte se k odběru novinek nyní a pošlu Vám zdarma první kapitolu mého e-booku.