loading...

Boříme módní mýty – 5. díl

Silonky – a hlavně tělové silonky – jsou velmi vděčným tématem. Česky a Kate Middleton jsou zapřisáhlé milovnice tělových silonek. Tyto silonky nemůžou v našem malém českém rybníčku chybět na žádné větší společenské akci, v tanečních, na promocích, na plesech a i na rande si je bereme s obrovskou oblibou. Nyní se vám pokusím objasnit, proč to není dobrá volba.

Milé ženy, tělové silonky se nenosí.

A tečka.

I na červený koberec se chodí bez punčoch!!!

Když jsem se rozhodla pro napsání tohoto článku, strávila jsem něco málo přes 2 hodiny hledáním zahraničních celebrit nebo blogerek, které by měly na sobě tento druh punčoch. Marně. Našla jsem pouze Arianu Grande, již zmíněnou Kate Middleton a Salmu Hayek. Zato mezi Češkami jsem si mohla vybírat. :)))) Jednu zástupkyni si můžete prohlédnout v galerii.

Co svedou napáchat tělové silonky, si můžete prohlédnout níže – nazvala bych to přehlídka umělých nohou.

V zahraničí se nejčastěji nosí černé silonky. Tloušťka záleží na ročním období. 

Barevné a černé silonky se dají nosit ke všemu, co najdete ve skříni a i na jakoukoli akci.

Na nejčastější otázky vám hned odpovím. :))))

„Co si vzít místo nich na sebe?“ Nic. Černé silonky jsou také skvělou volbou. Můžete je dokonce nosit i k bílým šatům či sukni. Dále existuje tzv. „make up“ na nohy (silonky ve spreji) – dá se koupit v drogerii dm. 

Některá zaměstnání mají daný dress code, kdy silonky jsou vyžadovány. V tomto případě bych skutečně volila ten make up na nohy. Pokud vám nikdo na nohy nesáhne, tak to nepozná. A pokud by vám na ně někdo sahal – jednalo by se o harašení na pracovišti!!!

„Co mám nosit v zimě?“ Jestli si myslíte, že vás tělové silonky o tloušťce 20 DEN zahřejí, mýlíte se. Osobně mám vyzkoušeno, že do 15°C se dá chodit bez silonek a nohy to v pohodě zvládají.  

Nyní pozornost zaměřím na barevné silonky.

Silonky a k tomu vhodně zvolené boty stejné barvy vám opticky prodlouží nohy. Pokud se zadaří a vyhrabete ve své skříni další kousky stejné barvy, vytvoříte monochromatický look a ten nikdy nezklame. Vždy v něm budete vypadat dobře. Ihned budete působit o pár centimetrů vyšší. Monochromatickému looku jsem věnovala celý 3. díl této minisérie.

Silonky se vzorem opticky nejen zkracují postavu, ale hlavně rozšiřují. Obujte si tedy k nim podpatky, ať naberete nějaký ten centimetr k dobru a nožky se ladně protáhnou a zeštíhlí. 

Čím drobnější vzor, tím hubeněji budou vypadat vaše nožky… A obráceně – čím výraznější a větší vzor, tím více kileček opticky naberete.

Zvolením tmavších silonek a světlých bot dojde k „useknutí“ postavy. Jedním nešťastným tahem ihned přicházíte o svoji výšku. Pokud tedy jste menší postavy, volte silonky a boty k sobě ladící. 

Metalické, zlaté a třpytící se silonky opět přidávají kilečka navíc. Ať se budete snažit sebe víc, vždy vám spíše opticky ublíží. Pokud jste však zapřisáhlou jejich milovnicí, dopřejte si je, ale volte co možná nejkratší délku sukně či kraťas a k nim podpatky.

Nevím jak vám, ale mě se tímto zjištěním neuvěřitelně ulevilo. Jsem milovnicí sukní a tělové silonky jsem dříve nosila téměř denně a měla s nimi obrovské problémy… Dalo by se to nazvat i bojem „kdo s koho“.  

Neuvěřitelně jsem se vztekla pokaždé, když jsem objevila ujeté oko. Tolik vyčnívajících palců jsem vysvobozovala ze zajetí zrádné silonky!!! Již si nemusím dávat pozor, jaké náramky si beru – prostě nehrozí jakékoli zatrhnutí oka!!!

A v neposlední řadě jsem ušetřila. Někdy jsem (díky své neuvěřitelné šikovnosti) spotřebovala i troje silonky. 

S láskou a holýma nohama,

Hela

Novinky emailem

Přihlašte se k odběru novinek nyní a pošlu Vám zdarma první kapitolu mého e-booku.