loading...

Nenadálý kolotoč kolem domku

Klidně bych mohla tento článek nazvat i příslovím: „V nouzi poznáš přítele“. S manželem jsme nyní v jednom kole, tak nějak se všechno semlelo a prostě nestíháme. Letošní červen, červenec a i srpen jsou více než zajímavé. ;) Rozhodli jsme se stavět domek a jakmile jsme tuto myšlenku „vyslali“, věci nabraly velmi rychlý spád. Na naší cestě za splněním dalšího společného snu se setkáváme s různými nenadálými situacemi. Naštěstí jsme oba přesvědčeni, že vše se děje v náš prospěch a že lidi, které potkáváme, nám prostě a jednoduše mají pomoci na naší cestě. 

Nicméně musím uznat, že mnohé si ulehčuju tím, že prostě a jednoduše mluvím a říkám si o pomoc. Nestydím se za to, že nevím, co je to retenční nádrž či revizní šachta a že přesně dopodrobna potřebuju vědět, co a jak mám dělat jako další krok. Namísto toho, abych doma seděla „na zadku“ a fňukala, že se nedokážu orientovat v mužském světě plném stavebních pojmů, si prostě řeknu o vysvětlení. 

Jdu s pravdou ven a nehraju si na hrdinku – jsem taková, jaká jsem (nesnažím se ze sebe dělat machra přes dřevostavby). A mám tak úspěch. Vše se děje sice velmi rychle, avšak já se ve všem orientuju a vím, že „nejsem sama“ a že na otázku vždy dostanu odpověď.

A v prosbách o pomoc nezůstávám pozadu ani při zajišťování hlídání pro našeho malého špióna.

Nebudu se tu nikterak rozepisovat, jak nám naše rodiny vycházejí vstříc a jak všichni kolem nás přirozeně a trpělivě poskytují veškeré informace, které potřebujeme.

Nene…

Chci poukázat na to, že jak myslíte a jak si přejete, tak dostáváte… Když bych si celou dobu opakovala „nejsme schopni postavit dům“, „nejsme schopni splnit a dodržet stanovené lhůty“, „všichni kolem mě mají za naivku“, „všichni nás chtějí podrazit a využít“,… tak nikam nejdu. Lepší je prostě věřit – věřit v dobro, věřit v dobré lidi a věřit, že okolnosti pracují v náš prospěch. Možná můžeme s manželem působit tak trochu naivně, ale jsme šťastní a projekt domu vč. zajišťování pozemku zvládáme bez většího stresu a hádek.

I další české přísloví se sem hodí: „Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.“. 

Věřím, že díky našemu přístupu vše klape a probíhá přesně tak, jak si my přejeme. 

Dnešní článek tedy byl spíše o zamyšlení nad každodenním přístupem. Když budete věřit, že svět je úžasný, tak úžasný bude…

Mějte neuvěřitelně přenádherné léto plné kouzelných okamžiků.

S láskou,

Hela

Novinky emailem

Přihlašte se k odběru novinek nyní a pošlu Vám zdarma první kapitolu mého e-booku.