loading...

Moji mazlíci

Dneska se chci podělit o své zkušenosti s mými kosmetickými mazlíčky. Nebojte se, rozhodně tu nebudu rozebírat kde jaké své mýdlo či odličovací tampóny. :D Chci se zaměřit na svoji zkušenost s krocením vlasů po porodu a s odmašťováním pleti od těhotenství. To, že nepoznávám své tělo od počátku těhotenství až dodnes, se dalo očekávat. Nicméně mě velmi překvapilo, že i pleť a vlasy se budou z ničeho nic chovat jinak. 

Má současná situace a verdikt: pleť mastnější jak v pubertě a krepatící se vlasy ve stylu vypelichané slepice!!! :D

Již několik měsíců zpátky jsem zahájila výzkum slibující zlepšení stavu pleti a vlasů. Avšak i nadále po každém krému jsem měla pocit, jako bych strčila svůj obličej do nádoby s olejem. A vlasy… No, prostě i nadále zůstávaly krepaté. Nepoddajné vlasy se mi nedařilo kočírovat i díky přírodním šampónům, které nyní používám. Jsou úžasné, ale jak se moje vlasy postupně zbavují nanesených silikonů, tak se stávají ještě více nespoutané.

Ale naštěstí jsem našla řešení!!!

Ráno si nanáším 3-minutovou ranní masku a pak používám snad ten nejlehčí přírodní krém, jaký znám. Večer pak do toho lehkého krému přidám 2 – 3 kapky avokádového olejíčku. A pleť je naprosto skvělá!!! Samozřejmě si ještě pleť dočisťuju pleťovou vodou.

Své nepoddajné vlasy mírním vlasovým krémem. Ten krém tak krásně voní, že bych ho klidně jedla! :D Přírodní šampóny (mj. zbavují vlasy silikonů, nečistot a usazených minerálů) vám navrátí zpět vaše vlasy… A tohle zjištění mě stálo šok! Vlasy se mi začaly vlnit v pubertě (narodila jsem se s úplnými hřebíky) a to tím způsobem, že jsem vypadala jako po oblíznutí elektrické zásuvky. Díky kosmetice obsahující silikony jsem své vlasy uhlazovala. Jenže zdravý vlas je tvrdý a tak trochu hrubý. Což byl ten šok!!! Takže kromě vypelichané slepice jsem ještě vypadala jako divoženka.

A co se týče make-upu… Nedám dopustit na svůj milovaný přírodní make-up a přírodní BB krém. Má pleť dýchá a je neuvěřitelně jemná na dotyk.

Jediná nevýhoda těchto přírodních produktů je, že moc nekryjí a během dne se ztrácejí (částečně se vstřebávají do pokožky, kterou takto hydratují). Ale díky nedokonalému krytí jsou aspoň vidět moje pihy (a nejen kruhy a sem tam pupínek :D). 

V žádném případě tady nechci dělat reklamu či propagaci nějakých produktů… 

Spíše chci předat svoji zkušenost a pomoci těm, které stále tápají a řeší podobné problémy tak, jako já… 

S láskou,

Hela

PS: Na foto zleva: krém na kudrnaté vlasy, make-up, bb krém, avokádový olej, krém na obličej a maska.


Novinky emailem

Přihlašte se k odběru novinek nyní a pošlu Vám zdarma první kapitolu mého e-booku.