loading...

Nenadálý kolotoč kolem domku

Klidně bych mohla tento článek nazvat i příslovím: „V nouzi poznáš přítele“. S manželem jsme nyní v jednom kole, tak nějak se všechno semlelo a prostě nestíháme. Letošní červen, červenec a i srpen jsou více než zajímavé. ;) Rozhodli jsme se stavět domek a jakmile jsme tuto myšlenku „vyslali“, věci nabraly velmi rychlý spád. Na naší cestě za splněním dalšího společného snu se setkáváme s různými nenadálými situacemi. Naštěstí jsme oba přesvědčeni, že vše se děje v náš prospěch a že lidi, které potkáváme, nám prostě a jednoduše mají pomoci na naší cestě. 

celý článek...

Moji mazlíci

Dneska se chci podělit o své zkušenosti s mými kosmetickými mazlíčky. Nebojte se, rozhodně tu nebudu rozebírat kde jaké své mýdlo či odličovací tampóny. :D Chci se zaměřit na svoji zkušenost s krocením vlasů po porodu a s odmašťováním pleti od těhotenství. To, že nepoznávám své tělo od počátku těhotenství až dodnes, se dalo očekávat. Nicméně mě velmi překvapilo, že i pleť a vlasy se budou z ničeho nic chovat jinak. 

celý článek...

Sedmihlavá saň, těší mě

Ženy se rozhodují na základě emocí. Muži se rozhodují na základě logiky. Logické myšlení je (z pohledu ženy) tak trochu nudné, přímočaré, neměnné a předpokládatelné. Emoční rozhodování je úplně pravý opak logickému – opravdu nemá cenu, cokoli více vypisovat… Čím delší dobu píšu svůj blog, tak se i více setkávám s velmi zajímavými ženami, které mi vyprávějí své příběhy a hodně mluví o sobě. Většinou ví, co dělám, a tak o to víc se mi svěřují a předpokládají odpověď na svoji životní situaci či jen tak položenou zvídavou otázku. A právě díky nim a našemu emočnímu rozhodování se čím dál častěji setkávám s velmi „ožehavým“ tématem: „Mám návaly hněvu, který musím ventilovat“.

celý článek...

Vím, kdy končím

Moje inspirativní kamarádka Radka Sosík má jedno ze svých životních hesel: „Znám svoji cenu.“. Při jedné z našich návštěv jsme toto téma otevřely a bavily se o tom, zda si sami sebe dostatečně ceníme před ostatními a proč máme stále tendence se před ostatními obhajovat. Musím se přiznat, že Radka je v tomto ohledu mnohem dále než já – já se stále učím.

celý článek...

Dárek sama sobě

Mám za sebou neuvěřitelný víkend, během kterého jsem si opět uvědomila, jak moc je důležité stavět sebe na první místo. Po roce „maminkování“ jsem se rozhodla dát čas sobě. Čas je to nejcennější, co máte. Čas nejde vzít zpátky, nejde ho rozdělit a ani nejde znásobit. Čas máme všichni stejný a je jen na nás, jak s ním naložíme. Uplynulý víkend byl tedy jen a pouze můj.

celý článek...

Polarita mezi ženou a mužem

Milé ženy, víte, kdy bude muž mužem? - Až mu to dovolíte… Víte, kdy bude muž šťastným mužem? - Až mu přestanete lézt do zelí a dělat z něho mamlase… A víte, kdy bude muž nějšťastnějším mužem? – Až budete šťastná vy…

celý článek...

Síla vděčnosti

Vděčnost projevená od srdce má velikou váhu a velikou cenu pro dávajícího i obdarovaného. Vděčností se předává kousek lásky, pokory a samozřejmě ocenění. Vděčnost můžeme pocítit za cokoli a kdykoli – když nás někdo pustí si v tramvaji sednout, když někdo za nás umyje nádobí, když nás někdo nečekaně pochválí či povzbudí, anebo když si uvědomíme, jaký dar máme v blízkém člověku. V projevené vděčnosti (ať už vyřčené či pouze uvědomělé) je veliká síla – otevírá naše srdce a zahřeje nás u něho. Vděčností se dokonce dají léčit rány a vztahy mezi lidmi. Vděčností si přitáhnete do svého života hojnost (a to nejen materiální). Vděčností dáte najevo svůj obdiv. Vděčností jako osobnost rostete.

celý článek...

Váza úspěchu

Začíná advent. Mnohé z nás jej vnímají jako čas lásky, „kouzel“, rodinné pohody, světel a pocitů štěstí. Ale také jej nejedna může chápat jako období shonu, stresu, vzpomínání, rekapitulování svého dosavadního snažení a celkově ne moc oblíbenou etapu roku, kdy den se krátí. Ať už advent vnímáte jakkoli, věřím, že máme jedno společné – většinou na nás aspoň jeden den padne špatná nálada. Ta špatná nálada (potvůrka jedna) nás přepadne neočekávaně a beztak někde číhá a náhle zaútočí.

celý článek...

Ženská a mužská energie v každé z nás

Žijeme v duálním světě – ve světě plném protikladů. Den a noc, světlo a tma, muž a žena, měsíc a slunce, kladné a záporné, teplé a studené,… To si tak nějak všichni uvědomujeme. Co si však mnozí neuvědomují, tak se tento fakt projevuje i na nás lidech. Dnešní článek bych chtěla zaměřit na ženskou a mužskou energii v každé z nás.

celý článek...

Novinky emailem

Přihlašte se k odběru novinek nyní a pošlu Vám zdarma první kapitolu mého e-booku.